Oksijen Emici | Oksijen absorber | Deoxidizer 100cc

Oksijen emici, gıdanın raf ömrünü uzatmak için kullanılan küçük bir malzeme paketidir. Gıda ambalajında ​​gıda renk değişimini önlemek, gıdalardaki yağların küflenmesini önlemek ve ayrıca mantar gibi oksijen kullanan aerobik mikroorganizmaların büyümesini önlemek için kullanılırlar.

Share Now:

Açıklama

Oksijen Emici – Oksijen absorber – Deoxidizer 100cc

Oksijen, mikroorganizmaların büyümesini destekler ve paketlenmiş gıdalarda renk değişikliklerine ve kötü kokulara neden olur. Plastik ambalajlar, eski cam ve metal kaplara göre paketlenmiş gıdalardaki oksijeni daha az dışarıda tutabilir. Oksijen emiciler oksijeni emer ve aerobik ortamı etkili bir şekilde% 0 oksijene düşürür. Bu nedenle aerobik bakteri ve mantarlar bu ortamda çoğalamazlar. Bu, bir gıda ürününün raf ömrünü 1 haftadan birkaç aya uzatacaktır.

OKSİJEN EMİCİLERLE İLGİLİ UYARILAR

Oksijen emicinin etkinliği için ambalajın kendisi ve gıda torbası / kap sızdırmazlığı çok önemlidir. Küçük bir ambalaj hatası veya sızıntısı, oksijen emiciyi işe yaramaz hale getirebilir ve paketin içindeki içerik yok olur.

Bu nedenle, yüksek bariyerli paketleme (düşük oksijen iletim oranına sahip) ve verimli sızdırmazlık tekniklerinin kullanılması gerekir. Oksijen emiciler, korudukları gıdaların su aktivitesine uyacak şekilde farklı formülasyonlarda yapılır.

Bazıları sert kabuklu yemişler ve kuru tahıllar gibi kuru gıdalarda, bazıları ise ekmek ve işlenmiş etler gibi nemli gıdalarda kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Çoğu formülasyonda aktif bileşen, toz haline getirilmiş demir veya demir tuzlarıdır. Oksijen, demir oksitler üretmek için demir ile reaksiyona girer.

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.

“Oksijen Emici | Oksijen absorber | Deoxidizer 100cc” için yorum yapan ilk kişi siz olun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

(0)
× Whatsapp İletişim